کنکور 99 کنکور 99

کنکوری های لنده

نکات ترکیبی زیست,کنکور,جزوه کنکور

سوالات کنکور سراسری,نکات مهم کتاب زیست شناسی,نکات ترکیبی زیست پیش دانشگاهی,استوکیومتری,کنکور95,تاریخچه لنده,ساختار قلب,درنامه شیمی,ژنتیک مندلی,زیست دوم

کنکور 99 كنكوری های لنده - نکات کلیدی برای سوزاندن چربی بدن
هدف ما سربلندی شماستــــــــــــــــ
نکات کلیدی برای سوزاندن چربی بدن
یکشنبه 30 آذر 1393 ساعت 11:49 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست اشكان آقازاده | ( نظرات )
تمرینات شدید برای کاهش وزن مفید نیستند و می‌توان به نرمش‌کردن و دویدن شدید اشاره کرد، چراکه این‌گونه تمرینات فقط قند مصرف می‌کنند و از چربی‌های بدن برای تولید انرژی استفاده نمی‌شود، در حالی که تمرینات کم‌شدت و طولانی باعث می‌شود چربی‌های بدن مصرف شوند.
ایسنا: عضو هیات علمی دانشگاه آزاد شوشتر گفت: تمرینات ورزشی با شدت کم و به صورت آرام و طولانی برای کاهش وزن مفید هستند.

سیدعلیرضا قریشی اظهارکرد: بهترین روش کاهش وزن طبق فرمول ریاضی، افزایش مصرف انرژی و کاهش جذب انرژی است، یعنی با ورزش کردن و پرهیز از مصرف چربی‌ها و هم‌چنین مصرف کمتر مواد قندی، می‌توانیم وزن‌مان را کاهش دهیم.

وی افزود: بهترین شیوه کاهش وزن هفته‌ای یک کیلوگرم وزن کم‌کردن است تا پوست بدن چروکیده نشود و به ارگان‌های داخل بدن مانند کلیه‌ها و دستگاه گردش خون نیز صدمه وارد نشود.

این مدرس دانشگاه گفت: ورزشکاران نیز برای کاهش وزن خود باید دقت داشته باشند، یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از تمرین از خوردن هرگونه مواد قندی اجتناب کنند، چرا که مصرف مواد قندی باعث ترشح هورمون انسولین می‌شود و ترشح انسولین هم نمی‌گذارد چربی‌ها مصرف شوند، بنابراین اگر فردی یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از تمرین از مواد قندی استفاده کند در واقع ورزش برای آن بی‌معنی می‌شود.

وی بیان‌کرد: افرادی که قصد کاهش وزن دارند باید توجه داشته باشند که تمریناتی با شدت کم یا متوسط مانند طناب‌زدن، دویدن و انواع نرمش‌ها، آن‌هم به صورت آرام و طولانی برای کاهش وزن مفید است.

قریشی خاطرنشان‌کرد: تمرینات شدید برای کاهش وزن مفید نیستند و می‌توان به نرمش‌کردن و دویدن شدید اشاره کرد، چراکه این‌گونه تمرینات فقط قند مصرف می‌کنند و از چربی‌های بدن برای تولید انرژی استفاده نمی‌شود، در حالی که تمرینات کم‌شدت و طولانی باعث می‌شود چربی‌های بدن مصرف شوند.

وی عنوان‌کرد: حداقل مدت زمان ورزش کردن برای کاهش وزن روزانه 20 دقیقه است و تمرینات کمتر از این مدت‌زمان، خیلی در کاهش وزن تاثیرگذار نیست. بهترین مدت‌زمان هم یک ساعت تا یک ساعت و ربع است که تاثیرگذاری آن در کاهش وزن بسیار است.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد شوشتر بیان‌کرد: توصیه می‌شود افرادی که در حال کاهش وزن هستند، برای تناسب اندام خود هفته‌ای دو تا سه جلسه نیز بدنسازی با وزنه‌های سبک و یا دستگاه انجام دهند. بهترین شرایط در خصوص تعداد جلسات تمرینی هم، هفته‌ای پنج یا شش جلسه تمرین است.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
نظر سنجی
به نظر شما باید به كدام قسمت سایت بیشتر اهمیت داده شود؟

دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic